وارد شوید
x
x
x

سرگرمی و تفریحی

نوروز عید نمایش پرهای خوشرنگ طاووس

رایگان
کد : product_367

هرملتي با توجه به تاریخ گذشته خود نگرش خاصي به جهان هستي دارد ،و در واقع از ملاکهاي شناخت يک ملت ديدگاههايي است که آن ملت نسبت به اطراف زندگي خود و موجودات در آن دارند .

در ادبيات نمادين ،هر موجودي نماد و سنبل يک چيزمي باشد ، براي پي بردن به اصل و ريشه اين نمادها ؛بايد مطالعات دقيقي در زندگي هر جانوري داشته باشيم و تا اين که دلايل شناخته شدن هر جانوري را بعنوان نماد و سنبل معنايي پيدا کنيم

طاووس نر اندام زيبا و پرهاي بسيار جالبي دارد اما طاووس ماده اغلب کوچک اندام و داراي پرهاي ساده اي است به همين سبب جلوه گري و ناز فروشي ميان طاووس ها کار طاووس نر است .در بين طاووس ها هم طاووس هاي نر با ديگر طاووس ها رقابت مي کنند و در برابر آنها بال و پر مي گشايند و با زيبايي رنگ خويش دل رقيب را مي سوزانند .

طاووس ها اغلب به صورت انفرادي زندگي مي کنند و معمولاً 20تا30طاووس گروهي را تشکيل مي دهند و يکي طاووس نر بدون ماده برآنها فرمانروايي مي کند ،طاووس نر در بهارو تابستان و پائيز داراي پر و بال قشنگي است ولي در زمستان پرهاي جالب دمش شروع به ريختن مي کند و در پايان اين فصل بازپرهاي تازه و خوشرنگ در مي آورد و دراين هنگام است که طاووس نر شروع به جلوه گري و نمايش پرهاي خوش رنگ خويش مي کند.

طاووس به خاطر دم حیرت انگیزش از هزاران سال پیش مورد توجه بشر قرار گرفته است. دم پرنده نر معمولا ترکیبی است از رنگ‌های آبی و سبز به صورت قطاری قرار می‌گیرند که ۶۰درصد از طول پرنده را تشکیل می‌دهد، به این پرنده پرنده هزارچشم نیز گفته می‌شود که در واقع این حالت همان نقش نگار قهوه‌ای و طلایی است، هنگامی که طاووس نر چتر می‌زند، مانند تعداد زیادی چشم‌ باز دیده می‌شوند و زیبایی شگفت انگیزی ایجاد می‌کنند.

پخش ویدئو