وارد شوید
x
x
x

پرنده ماهی

پرنده ماهی

رایگان
کد : product_384

پرنده ماهی یکی از آبزیان منحصر و عجیب در دریاهای گرمسیری و حاره ای می باشد. هر گونه از ماهی‌های پرنده شیوه پروازی متفاوت دارد. از جالب‌ترین ویژگی های خانوادة ماهی‌های پرنده که توجه همگان را به خود جلب نموده این است که بال‌هایی شبیه پرنده‌ها و پروازی زیبا روی سطح دریا دارند.

در این خانواده باله‌های سینه‌ای این ماهی رشد یافته که آنها را برای تعادل در خارج از آب سازگار کرده است. ماهی پرنده همچون یک گلایدر عمل می‌کند. در خارج از آب هر بار با ضربه زدن دم به سطح آب دوباره تا 50 متر به پرواز خود ادامه می‌دهد .اگر دریا موج‌دار باشد، ماهی پرنده از لبة موج‌ها برای پرواز کمک می‌گیرد.

باله های شکمی در این ماهی نیز بزرگ است که احتمالاً برای مقابله با جریان هوا به کار می‌رود. باله دُمی نیز حالت چنگال مانند دارد که جهت ضربه زدن به سطح آب و پرش‌ ماهی سازگار شده است. شکل و ساختار ظاهری این ماهی جهت پروازها و پرش‌های بالای سطح آب و شنا در درون دریا به طور شگفت‌انگیزی طراحی شده است.

این ماهی تا ارتفاع خیلی کمی می تواند بپرد. ماهی پرنده نمی تواند مانند پرندگان پرواز کند چون بالی مشابه آنان ندارد.

چشمگیرترین ویژگی آنها باله‌های به شکلی غیر طبیعی بزرگ آن‌ها است که آن‌ها را قادر می‌سازد که پرواز یا سرش کوتاهی بر فراز آبها داشته باشند و بتوانند از دست صیادانشان بگریزند.

موشک هدایت شونده Exocet نیز احتمالا اسم خود را احتمالا از نام این ماهی گرفته است.

پخش ویدئو