شبکه های اجتماعی

دوربین 3 بعدی realSense اینتل برای گوشی های هوشمند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لازم به ذکر است تکنولوژی این دوربین مشابه تکنولوژی مایکروسافت در سنسور دستگاه Kinect است با این تفاوت که نمونه شرکت اینتل بسیار کوچکتر می باشد.  به عقیده یکی از صاحب نظران صنعت بازی، باتوجه با اینکه اینروزها بسیاری از استفاده کنندگان xbox مایکروسافت رقبتی به دستگاه Kinect  نشان نمی دهند، شاید زمان آن باشد که این تکنولوژی روی گوشی های همراه نیز نصب گردد.

به عقیده کریس گرین (Chris Green) یکی از مشاوران گروه دیویس مورفی :
امروز به جایگاهی رسیده ایم که دیگر ارائه دوربین های با رزولوشن بالاتر پاسخ گوی نیاز مشتری نیست و ما باید ویژگی های جدیدتری به این بخش اضافه کنیم. بعنوان مثال تشخیص عمق و فاصله، پتانسیل این را دارد که گوشی های متفاوتی از آنچه در بازار وجود ارائه کند.
اینتل بدون شک نیمی از چالش این دوربین های جدید را حل کرده است اما آنچه واضح است، قرار گرفتن این دوربین روی لپتاپ با باتری نسبتا قدرتمند با یک گوشی همراه با باتری ضعیف تر متفاوت است و باید دید چه تمهیداتی در این باره اندیشیده شده است.

رقبای این سنسور


orange اینتل اولین شرکتی بود که لپتاپ هایی که قرار است با RealSense همکاری داشته باشند (ژانویه سال گذشته) را معرفی کرد. او پیشنهاد کنترل دستگاه ها بدون لمس آن ها را داده بود و پیش بینی ها شامل استفاده در پرینترهای 3 بعدی نیز میشد. همچنین قابلیت کنترل و ویرایش بیشتر روی تصویرهای گرفته شده، جزو کاربردهای بعدی این دوربین بوده است.
در حال حاض دوربین 3 بعدی Realsense اینتل به کاربران اجازه می دهد لپتاپ خود را بکمک حرکات کنترل کنند. شرکت Dell  بعنوان اولین همکار برای استفاده از این دوربین در تبلت های خود می باشد

orange پروژه تبلت تانگو به رهبری گوکل قابلیت تصویر برداری 3 بعدی از فضای اتاق را دارد.  در این تبلت از یک دوربین 4 بعدی آلمانی مربوط به شرکت PMDTechnologies استفاده شده است. لازم به ذکر است این تبلت در حال حاضر تنها در اختیار  توسعه دهندگان  پروژه "اندازه گیری فضایی" سیستم عامل اندروید می باشد.

orange اپل نیز در جولای 2013 شرکت PrimeSense را خریده است

orange شرکت آمریکایی پلیکان نیز در حال کار روی دوربین های است که تصاویر را بعد از گرفته شدن پردازش و فوکوس کند. همچنین با قرار دادن تعدادی از این سنسورها روی گوشی همراه قابلیت گرفتن سلفی های 3 بعدی (3D selfies ) ایجاد خواهد شد. پردازشگر این پروژه توسط شرکت چیپ ساز رقیب گوگل یعنی کوالکوم پشتیبانی می گردد.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

قالب مجله خبری یک قالب مناسب برای بلاگ، سایت های خبری و مطالب آی تی می باشد که بصورت مدرن و ریسپانسیو طراحی شده است

ایمیل : no-replay@rastchin.com
تماس : 44960354 021