شبکه های اجتماعی

۲۲ تصویر ماهواره‌ای ناسا از گوشه و کنار کره‌ زمین

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اخیرا سازمان ملی هوانوردی و فضای ایالات‌متحده (ناسا) حدود ۳ میلیون تصویر ماهواره‌ای برای دسترسی همگانی منتشر کرده است که حاصل سال‌ها فعالیت این موسسه هستند.

از سال ۱۹۹۹ که ناسا تشعشع‌سنج بازتابی و انتشار گرمایی فضابرد پیشرفته یا به‌صورت خلاصه، اَستِر (ASTER) را در مدار زمین قرار داد، این دستگاه به‌صورت مداوم در حال گرفتن تصویر از سرتاسر کره زمین بوده و تاکنون از ۹۹ درصد سطح سیاره‌ی ما عکس‌برداری کرده است.

 تا چندی پیش بیشتر اطلاعات و تصاویر جمع‌آوری‌شده به‌وسیله‌ی استر که محصول نبوغ ژاپنی‌ها است، ولی بر روی ماهواره‌ی ترا (Terra) متعلق به ناسا حمل می‌شود، در دسترس عموم نبودند. در روز اول آوریل ۲۰۱۶، ناسا اعلام کرد که ۲.۹۵ میلیون تصویر استر به اشتراک گذاشته شده‌اند و اکنون همه می‌توانند این تصاویر را به‌صورت رایگان دانلود و بررسی کنند.

کندوکاو درنتیجه‌ی ۱۶ سال عکس‌برداری بی‌وقفه به زمان زیادی نیاز دارد؛ ولی برای شروع می‌توانید در ادامه ۲۲ تصویر برگزیده از این مجموعه را ببینید:

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

قالب مجله خبری یک قالب مناسب برای بلاگ، سایت های خبری و مطالب آی تی می باشد که بصورت مدرن و ریسپانسیو طراحی شده است

ایمیل : no-replay@rastchin.com
تماس : 44960354 021