شبکه های اجتماعی

چرا اکثر افراد موفق یکسان لباس می پوشند؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مارک زاکربرگ موسس فیسبوک در جلسه پرسش و پاسخی که در جولای 2014 برگزار شده بود توسط یکی از شرکت کنندگان با سوال جالبی رو به رو شد: چرا هر روز همین تیشرت خاکستری را به تن می کنید؟ زاکربرگ پس از رو به رو شدن با این سوال از شریل سندبرگ (کارمندش) خواست که تائید کند بیشتر از یک تیشرت دارد! و اضافه کرد که وقت گذاشتن روزانه برای انتخاب لباس چیزی نیست ک بخواهد انرژی خود را صرف آن کند:
"من واقعا تلاش میکنم زندگی ام خالی از تصمیم گیری های بیهوده باشد تا بتوانم بهترین خدمات را به جامعه ارائه دهم."


تنها زاکربرگ نیست که این طرز فکر را دارد. بسیاری از افراد موفق از گذشته تا کنون با مارک هم عقیده اند. افرادی مثل مجری استرالیایی تلویزیون، کارل استفانوییچ متنوع نبودن لباس در کمد آقایان را یک امتیاز می دانند. در ادامه با تعدادی از این افراد آشنا شوید.


orange استیو جابز
یقه اسکی مشکی،شلوار جین آبی و کتونی سفید
لباس پوشیدن استیو جابز به قدری طرفدار پیدا کرده که تعداد زیادی از کارکنان شرکت اپل نیز همانند او لباس می پوشند.جابز اشاره کرده بود که زمانی در فکر طراحی لباس فرم برای تمام کارکنان اپل بوده و این موضوع با مخالفت های زیادی همراه شده است.
در دهه 1980 جابز در سفر خود به ژاپن و شرکت سونی متوجه لباس فرم کارمندان می شود. مدیر شرکت سونی، آکیو موریتا به جابز می گوید : بعد از جنگ جهانی دوم کارمندان توان مالی خرید لباس مناسب را نداشته اند و بدین دلیل لباس فرم کم کم همه گیر می شود. جابز نیز می گوید که می خواهد این لباس فرم را در شرکت خود اجرایی کند
او از یک طراح ژاپنی به اسم ایزی میاکی می خواهد که یک جلیقه مشکی از جنس نایلون برای کارمندان شرکت طراحی کند. جابز می گوید " من با نمونه ها به شرکت بازگشتم و به همه گفتم چقدر خوب میشه که همه این لباس ها رو بپوشیم. اما دیگران ابراز تنفر کردند! "
با وجود عدم استقبال کارمندان، استیو رابطه خود را با طراح لباسش ادامه داده و می گوید :
"من از میاکی خواستم تا تعدادی ازین لباس را برایم درست کند و او  100 دست آماده کرد." سپس جابز در کمد لباس خود را باز می کند و با نشان دادن لباس ها به خبرنگار، می گوید این تعداد برای بقیه عمر من کافیست!

orange باراک اوباما
کت شلوار سرمه ای یا خاکستری
اوباما درطی کنفراس مطبوعاتی در اوایل سال 2014 میلادی با پوشیدن کت شلوار کرم جلب توجه کرده بود. او اصولا با کت شلوار سرمه ای یا خاکستری دیده شده بود و حتی در اظهار نظری بیان کرده بود که این نوع پوشش به تصمیم گیری اش کمک میکند.
"من نمیخواهم روزانه وقت خود را صرف انتخاب لباس یا غذا کنم چرا که تصمیمات بسیار زیادی را باید در طول روز بگیرم"


orange آلبرت انیشتین
یک مدل کت شلوار همیشگی
البته بسیاری از شاگردان انیشتین این مسئله را رد کرده اند. بنا به گزارش هایی همسر دوم انیشتین السا لباس هایی زیبا و قیمتی برای این دانشمند انتخاب می کرده است.هرچند در زمان کهنسالی انیشتین همواره با سوئیشرت کتان و کفش صندل دیده می شد.


orange دین کامن
پیراهن جین،شلوار جین،کفش کار
خالق segway به غیر قابل پیش بینی بودن معروف است.کامن هنوز مشغول کار روی پروژه هایی مربوط به آینده است و به طور ویژه تلاش بی وقفه ای بر روی روی موتور استرلینگ دارد.


orange کارل لاگرفلد
کت شلوار مشکی،پیراهن سفید،عینک دودی
لاگرفلد می گوید مدیر یک شبکه تلویزیونی بودن همیشه بدین معنا نیست که شما با مد روز لباس بپوشید. البته لاگرفلد ممکن است نسبت به بقیه افراد این لیست، تنوع بیشتری در لباس پوشیدن داشته باشد اما همواره به اصول خود پایبند است.


orange کریستوفر نولان
ژاکتی تیره با یقه باریک بر روی پیراهن آبی بهمراه شلوار سیاه و سفید قدیمی ساییده شده و کفشی معمولی
مجله نیویورک تایمز مطلبی راجع به لباس های ثابت نولان منتشر کرده بود که درآن نولان نیز عقیده داشت وقت گذاشتن برای انتخاب لباس روزانه هدر دادن انرژی و وقت است.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

قالب مجله خبری یک قالب مناسب برای بلاگ، سایت های خبری و مطالب آی تی می باشد که بصورت مدرن و ریسپانسیو طراحی شده است

ایمیل : no-replay@rastchin.com
تماس : 44960354 021